Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

rada nezkušenému

Blazer, Suburban, RAM a další emerický vozítka - cokolif koncernovýho máte...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
DefinitionHigh
nováček
Stav: Offline

rada nezkušenému

Příspěvek od DefinitionHigh » Ne 10.06.2012, 16:51

Ahoj všem,
zamiloval jsem se do GMC Yukon Denali a zvažuju jeho koupi (rok cca 2000 - 2005). O GMC, takhle velkejch autech a motorech které v nich jsou nemám vůbec páru, tak bych Vás zkušené na tomto fóru chtěl tímto požádat o cenné rady. Chtěl bych vědět zda je to dobré a spolehlivé auto, čemu se vyvarovat nebo na co si dát bacha. Strasti tohoto modelu a nebo třeba do kterého motoru jít. Jak je to vůbec se servisy USA aut? Velmi rád bych se i spojil s někým kdo tento model vlastní. Teď mám Audi A4 Avant a přestup na Q7 je drahý a myslím si s tímhle autem nesrovnatelný. Vždycky jsem si přál ameriku a tohle se mi moooc líbí, navíc co jsem se díval tak se dá dovézt na čistopis už zhruba za nějakých 300tis..

Předem všem díky za reakce.

lucius
Inventář fóra
Auto: jeep grand cherokee 4.0 manuál, Detroit USA 25.9.1992
Místo/Bydliště: českolipsko
Věk: 49

Re: rada nezkušenému

Příspěvek od lucius » Ne 10.06.2012, 17:28

budeš muset všechno předělat na EU normu, pokud to nebude tady už přihlášený
někde to tu je jak je to z dovozem z US aut,
pozor někdy nepomůže, že to bylo už v evropě třeba v německu registrovaný
měl s tím problém Harley se svým JK /verze US/ z německa, tady mu to nechtěli přihlásit :!:

mipro
Diskuzní Guru
Auto: 4RUNNER V6, EXPLORER, LC,Suzuki Grand Vitara1,6i a nyní Toyota Tacoma V6 TRD, Lexus RX 350
Místo/Bydliště: východní Praha
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipro » Ne 10.06.2012, 18:23

DefinitionHigh » ned 10.06.2012, 16:51 napsal:Ahoj všem,
zamiloval jsem se do GMC Yukon Denali a zvažuju jeho koupi (rok cca 2000 - 2005). O GMC, takhle velkejch autech a motorech které v nich jsou nemám vůbec páru, tak bych Vás zkušené na tomto fóru chtěl tímto požádat o cenné rady. Chtěl bych vědět zda je to dobré a spolehlivé auto, čemu se vyvarovat nebo na co si dát bacha. Strasti tohoto modelu a nebo třeba do kterého motoru jít. Jak je to vůbec se servisy USA aut? Velmi rád bych se i spojil s někým kdo tento model vlastní. Teď mám Audi A4 Avant a přestup na Q7 je drahý a myslím si s tímhle autem nesrovnatelný. Vždycky jsem si přál ameriku a tohle se mi moooc líbí, navíc co jsem se díval tak se dá dovézt na čistopis už zhruba za nějakých 300tis..

Předem všem díky za reakce.

Vzhledem k tomu . že mám auto z USA neurčené pro EU trh a přihlášení jsem absolvoval sám , radím ti , přihlášení je lepší nechat zařídit někoho kdo v tom dělá. Světla musíš mít taková aby odpovídala Evropě
všechny díly mají označení DOT nikoliv E takže by měli být zapsány výjimky v TP. Pokud v tom nejseš zběhlej opravdu to přenech třeba Denker nebo Car for you. atd. Český úřady ti to nechaj pěkně sežrat že sis koupil auto z USA a když narazíš na závistivího blba, tak tuplem ! V Německu používaji srovnávací tabulky DOT a EU , u nás musíš do výzkumáku na vystavení protokolů ( až 30.000Kč) a teprve pak na STK. Rozmysli si jestli pravou ameriku (mám zkušenost že to jsou vesměs dost odfláknutý káry počínaje konstrukcí ,proto jsou laciný ) Já si myslím , že nejlepší je amerika japonského původu s japonským motorem ! US motor tě "sežere" ! Co se týká ND , pokud je koupíš přímo z USA jsou laciný a nákup přes Internet je snadný ale v cenách přepravy jsou velké rozdíly ! Držím palce , ahoj.

Není nad pořádnej benziňák, nafta patří do kamen.
dříve ,4Runner,Explorer,Suzuki Grand Vitara 1,6i cabrio, LC,atd.
nyní Toyota Tacoma 4,0 V6 TRD sport,

sobul118
nováček
Auto: Land Rover Defender 130

Příspěvek od sobul118 » Ne 10.06.2012, 20:24

Ahoj,mám ford f 150 a je to neskutečný držák.Mám ho už devět let a žádný velký problém.Co se týká dovozu z usa zkus fa.simix,poradí a jsou fér.
L.Š.

Mín@1979
Pokročilý diskutér
Místo/Bydliště: Nový Bydžov
Věk: 40

Příspěvek od Mín@1979 » Po 11.06.2012, 19:20

Tak já nevím, jak vy, ale já byl dneska s Jeepem v Rychnově v Dekře a všechno naprosto v pohodě. Mám ve vyjímkách všechno - světla, pásy, okna, tažný atd.. Stálo to 3 000,-. Trvalo to asi dvě hodky. Pán to prošel, sepsal, hodil mi to na papír a hotovo. A to to dovezla v roce 2004 taky nějaká firma, která měla na starost to dát do kupy. Byly tam nesmysly, který by teď neprošly!! Teď mám TP na dopravce, tam to hoděj do vyjímek a je to :vino:

G.Cowlley
Diskuzní Guru
Auto: FORD, FORD, FORD, FORD, FORD, FORD, FORD, FORD, FORD a pak ještě několik Fordů
Místo/Bydliště: Kozolupy u Prazdroje

Příspěvek od G.Cowlley » So 23.06.2012, 9:44

Mipro US motor tě "sežere" ! skvělá hláška :-) moc jsem se pobavil, je vidět že se vyznáš :-), na to že mi sem na servis jezdí us káry od 3 do 8litrů, od 135 do 450ps tak když sem zabloudí japonec tak vesměs žere víc než us

Ford forever
Fuck you folks!!!!
Sex, FORD a Rock´n Roll
http://www.meizo.cz

jost
Legenda fóra
Auto: Nissan Terrano II 2.7 TDi 92Kw.
Věk: 44

Příspěvek od jost » So 23.06.2012, 9:59

:pivo: Naprostý souhlas mám japonca i US a spotřeba je téměř stejná ale motor poloviční.

Jeep Grand Cherokee 5.2 V8
Jeep Grand Cherokee 3.1 Tdi
Jeep Grand Cherokee 4.7 V8
Nissan Terrano II 2.7 Tdi
Jeep Cherokee 2.8 CRD

pospy
Diskuzní Guru
Auto: Land Rover Discoverrol nebo Chevy Blazer K5
Místo/Bydliště: Třeboň

Příspěvek od pospy » So 23.06.2012, 10:14

Při dovozu přes Atlantik nepřihlásíš auto starší 7 let. To už je u tohoto auta nový model a tam se do tří kil nevejdeš. Ale kára super. Měl jsem ji na chvíli půjčenou. Nalítal jsem s ní 3500 mil a spotřeba 10,8l/100km.
Pár amerik jsem už měl. Tak když budeš stát o můj názor, pošli kontakt do SZ a já ti cinknu. Můžem pokecat.

autoserg
Legenda fóra
Auto: Lexus RX350 4WD
Místo/Bydliště: Praha
Věk: 44

Příspěvek od autoserg » So 23.06.2012, 19:00

Nevím, nevím... Stejně podmínky, stejný řidič, stejná trasa.
Jeep Commander 4,7 = 20 l/ 100km
Lexus RX300 = 14 l/ 100km

Jeep Commander 4.7i V8 Trail Rated - prodáno.
Lexus RX350 4WD Luxury pack na cestovaní.
Hyundai Trajet na prací.
Tel. 724965555

fahrer
Pokročilý diskutér

Příspěvek od fahrer » So 23.06.2012, 22:25

Vypadá to, že spotřeba poměrně přesně kopíruje rozdíl v aerodynamice, hmotnosti a možná i gumách. Možná bych ten rozdíl čekal ještě větší.

MUF_IV
nováček
Auto: RAM 1500 Laramie

Příspěvek od MUF_IV » Ne 22.09.2019, 6:26

Ahoj,

o prázdninách jsem si pořídil RAM 1500. Dovoz z německa přes kluky z bazaru. Vše OK, kromě toho, že bylo nutné obnovit VIN, údajně standardní záležitost/nečitelné. Blinkry, zpátečka atd. byly již upravené, protože to jezdilo v EU, tedy všechno OK. Asi bych taky doporučil nákup již v EU, jinak těch komplikací bude poměrně hodně. Mě to tedy nestálo nic navíc, jen to, že jsem auto měl dovezené a čekal na všechny papíry 4 týdny.

Co se týká ND. Zatím se rozkoukávám, ale vzhledem k tomu, že si servisuju sám 10 let báwa, ti povím že díly se mi zdají cenově tak úsměvné že pokud bych mohl tak měním vše jen "preventivně" protože ty ceny mi připadají fakt srandovní a to nakupuju díly tady v ČR - zatím. Troufám si říct že díly levnější než na škodovku...To samé ohledně natavování přes diagnostiku, to je oproti dnešnímu báwu jak FORD sierra co jsem měl v 86 roce :) Mám 5.7 hemi a spotřeba město - jezdím denně protože se mi to líbí, mám lehkou nohou kolem 17 litrů. Motor šlape fantasticky, ten zvuk a projev krása....Ohledně Japonců nevím, ale nikdy mi to k srdci nepřirostlo - tím netvrdím že je to špatné. Držím palec na dobrý výběr. Prvně mě nadchl Excursion, ale s tím se fakt nedá jezdit denně a já jsem za volantem od rána do večera :)

Osobně bych opět znovu volil US...

Odpovědět