Držím všem palce. Komanche

Samurai 105 od OFF ROAD CRAZY TEAM TACHOV

Samíci, Jimni a Vitary. Velmi oblíbené jak u nás tak v přímořských zemích. Admin je má rád v řecku :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
GEORGESAM
Diskuzní Guru
Auto: SUZUKI SAMURAI
Místo/Bydliště: Tábor
Stav: Offline

Samurai 105 od OFF ROAD CRAZY TEAM TACHOV

Příspěvek od GEORGESAM » Út 21.04.2020, 21:59

Koupil ho brácha asi pře sedmi lety. Nebyl furt čas. Nyní jsem ho odkoupil a chci oživovat. Prosím pokud je tu někdo z tohoto teamu, nebo pokud má někdo kontakt, budu rád za info. Jde mi o konstrukční věci - hodně jsem toho poznal, hodně je mi zatím záhadou. Děkuji moc za každé info!

Obrázek

Obrázek

Autor tématu
GEORGESAM
Diskuzní Guru

Re: Samurai 105 od OFF ROAD CRAZY TEAM TACHOV

Příspěvek od GEORGESAM » Čt 30.04.2020, 21:26

Zatím jsem rozpoznal:
Motor Vitara 1,6 16V
Chladič a volant Ford Siera 2,0i
Ramena Suzuki Jimny
Přední a zadní komplet brzdy kotoučový Samurai
Nápravy Samurai, nebo Jimny prodloužené o 10 cm Samurai, nebo o 7 cm Jimny
Nádrž jsem dal z Trabanta a čerpadlo s plovákem z Vitary

Nevím jak je řešená přední a zadní náprava co se týče poloos
Jaký jsou převody v diferácích a v přídavce
Co je použito za tlumiče a pružiny
Poznám až se něco urve, ale chci být připraven. Kardany jsou upravený - budu repasovat zítra, změřím kříže zda jsou z japonce, nebo ze španěla.
Vše je uděláno festovně a stroj měl špičkovej servis - olej v motoru je i po 7 letech průzračnej, křížky v kardanech volnější jen 2, zadní ložiska super, přední taky, jen udělám svisláky a těsnění koulí - trochu vůle a teče olej. Motor nastartoval ihned! Tlaky super. Nápravy opancéřovaný a ovařený krčky. Jsou trochu ohlejší - ale to vtom zápřahu, co auto jezdilo je jasný. Taže velká chvála CRAZY TEAMU. Zatím se nikdo neozval - jde mi hlavně o ty poloosy, převody stejně asi budu měnit.

Pár foto za poslední měsíc:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Autor tématu
GEORGESAM
Diskuzní Guru

Re: Samurai 105 od OFF ROAD CRAZY TEAM TACHOV

Příspěvek od GEORGESAM » Út 12.05.2020, 22:06

Rozvodovku, která tam byla z litra jsem vyměnil za 4,16. Vypadá to, že jsou nápravy z Jimíka o trochu prodloužené. Poloosy taky asi Jimny, ale kloubky Samurai. Přední. Zadní snad Vitara? Motor je zřejmě Baleno, ale základ je stejný jako Vitara. Servo klasika Vitara s klínem a řemeny se na podruhé taky podařilo napasovat. Přídavný vodní čerpadlo taky z Fordu, už jsem sehnal jedno do zásoby. Škoda, že po zapojení baterie shořel ventilátor na ofuk skla - je malinkej a podobnej asi jen tak neseženu.
Pár foto.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět