Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Kuš,samostříl...má to někdo???

Jelikoš sem zistil, že spousta z vás ofrouďáků tíhne i ke kvérum (fčetně mně) , taxem se rozhod vytvořit i tenle thread. Co vy na to ?

Dfender
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Sponau
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kuš,samostříl...má to někdo???

Příspěvek od Dfender » Po 12.08.2019, 15:08

zelenac napsal:
Pá 09.08.2019, 21:49
Lenze ja mam kusu s delenymi ramenami a tam je luciste ,teda jeho stred zarovno s railom....teda,nejakeho pol mm pod nim.A aj ked by bolo luciste pod railom,stejne to nemoze mat ziadny vplyv na hoblovanie,lebo tetiva vzdy bezi po raili.Mne to robi to zuzenie na konci.Pisal mi kolega,co ma tiez exkalibur a on to zuzenie nema.Vypada to,ako nabehovy kuzel v hlavni....lenze nabehovy kuzel je po celom obvode vyvrtu a tu je to len na polovici a tak hobluje len v mieste dotyku.Robi to tetiva,kedze ta tlaci po sikmine toho konceka zadok sipu nadol.V tom zuzeni sa ta ploska snazi drzat sip vyssie a ked tam dobieha zadok sipu,uhol je uz velky a tym padom zhobluje zo zadnej casti sipu.Takze to zuzenie treba odstranit.Neviem,preco to takto vyrobili.Idem to zfrezovat do roviny s ostatkom railu a mal by byt pokoj.Mozno to bol dovod,preco predchadzajuci majitel za tolko rokov vystrielal tak malo,ze ani nemusel menit tetivu a radsej sa jej zbavil.

Všechny mají dělená ramena :-) a u všech jsou pod lučištěm a tětiva je tahaná shora dolů, jinak by nebyl zajištěn kontakt s railem. Ano, tětiva běhá po railu, ale problém je spoušťový mechanismus, tam ten šíp není railem ustanoven a při odpalu dostane prdu a s railem se musí potkat a to jsou ty drážky.
Zúžení proč tam máš nerozumím, nikde jinde jsem to neviděl, ale neřešil bych to, já ho nemám ani na jedné kuši a šípy, případně končíky to hobluje taky.

zelenac
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: kamion

Příspěvek od zelenac » Po 12.08.2019, 16:42

Tomuto dako nerozumiem.....-problem je spustovy mechanizmus a sip nieje railom ustanoven.....Sak sip lezi na raili,donho ho celkom silno tlaci to pero zhora a zuby,co drzia tetivu su delene a tak sa koncek sipu dotyka tetivy.Akurat tie zuby vyklapa nahor...oproti tomu skladaciemu hunterovi,kde zuby sklapa nadol.Na tom hunterovi bezi tetiva 1mm nad railom,ked sip lezi v drazke,tak tetiva je presne v strede konceka.Na exkalibure tlaci tetiva za spodnu cast toho polmesiaca tlaci sip do railu.Vlastne to ani nieje polmesiac,ale trojuholnikova vysec.ja si stale myslim,ze galibu robi to zuzenie na konci tela.Ta skladacka ziadne zuzenie nema,vystrielala minimalne 3x viac sipov a ani naznak odierania.Pisali mi aj 2 kolegovia z lukostrelca a ani oni to zuzenie nemaju.Ale je to origo od vyroby.Pozrel som video,kde davali novu kusu,ktora nahradila tento axiom a ona to zuzenie ma tiez.Aj telo ma rovnake,s tymi trojuholnikovymi vybraniami ....zeby bol moj axiom daky medzityp?A asi sa to neosvedcilo,tak sa to zas takto nevyraba.No,cez vikend to ofrezujem a uvidim.....

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Út 17.09.2019, 17:22

Tak som to zuzenie odfrezoval,zadok rajlu a tu cast zachytu tetivy pred zubami som vylial tekutym kovom a otlacil som do toho sip.Ten sa teraz opiera celou spodnou castou za kridelkami do toho vytvoreneho korytka a po 200 ranach sice poznat,ze ho zacina odierat,ale je to uplna parada oproti tomu,ako ho dralo predtym.Este musim vymedzit drazku v ktorej beha tetiva v spustaku,aby ju zuby pri spusteni nenadvihovali a uz by to malo byt v poriadku.
Rozsypal sa mi kuker,tak som ho rozobral a na pocudovanie to ma sklenene creva.....Som myslel,ze to bude plexisklo.Tak som vsetko co sa hybalo natvrdo zalepil tmelom a uvidim,ako sa to bude chovat dalej.Ten axiom dost kope pri vystrele...mozno by patrilo vyrobit tazsie telo,ci sochu z duralu,namiesto tej lahkej a este aj odlahcenej umeliny......

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Po 30.09.2019, 14:54

Vyhraješ si :-D Tlumiče už máš? Ty by měly kopání zklidnit. Nebo do toho nacpi olovo, na malorážky jsme to tak v dobách temna dělali :-)
Puškohled to chce přímo na kuši, ony ty vibrace tam dají zabrat i kusům, co jinak vydrží zpětný ráz 5kJ

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Út 01.10.2019, 14:23

Tlmice mam hotove,len nejako niet cas ich namontovat.Ale musim ich tam nabastlit,lebo tetiva mlati az do toho duraloveho drziaka ramien a to vydava taky neprijemny ostry zvuk.
Kuker ked sa zozsype tak vyhodim a namontujem tam mechanicke mieridla.Na to moje strielanie to bude stacit a nemusim sa bat poskodenia a toho,ze to prestane fungovat v najmenej vhodnom okamihu :wink: .

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Čt 03.10.2019, 17:24

Je to naprosto přesně, neuhnul ani o setinu :-)
Obrázek

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Čt 03.10.2019, 18:52

Perfektne :vino: !To si chcel,ci nahoda?Tiez som si rozstrelil par sipov,ale nechtiac a nerozvinuli sa mi tak pekne.Teraz uz davam do tercov len po jednom.
Na co mieri tento chlapec?

Keby mal kuker na nejakom klbe a mieril by na ten balon,to by som pochopil...ale takto :ramena: .Ved on mieri niekde do oblohy :shock:

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Ne 06.10.2019, 20:53

Namontoval som dorazy tetivy,aby nemlatila az do toho duralu vpredu.Trocha ju stisilo,predsa len udret do kovu a do gumy je rozdiel
Obrázek
Akurat som neodhadol hrubku plechu a urobil som to z tenkeho,tak po 30 ranach uz boli tie pasoviny trocha ohnute nadol.Musim urobit nove,aspon zo 4ky,ci 5ky pasovinky....tato trojka je biedna.Gumy drzia dobre,akurat rozmyslam,ze ich trocha vybrusim,aby mali take rebra,ako origo .

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Po 07.10.2019, 16:33

Naschvál to nebylo a je to navíc lukem, tudíž tenčí šípy a zapeklitější končík, takhle přesně se to stane jednou, maximálně dvakrát za dvacet let :-D
Ano, míří odhadem náklonu, ono u toho max dostřelu se to dá a určitě na tom chlapci chvíli makali :-)
Ony tam jsou docela prdy, gumy nejsou potřeba nijak brousit, bude to fungovat i takhle, co to je za silentblok? docela se mi to líbí jako náhrada originálů, který jsou dost drahý.

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Po 07.10.2019, 17:02

Mne sa semtam podarilo rozstrelit sip,ked som ich strielal do jedneho terca.Keby som chcel,tak jasne,ze sa to nepodari :mrgreen:
Silentblok je tento
https://eshop.valiveloziska.sk/sk/valco ... -30-1.html
Cena je viac,nez prijemna :D
Vzal som s dlhsim zavitom,aby som ho mohol posuvat,ako ho bude tetiva rozbijat.Zatial drzia....matros vypada byt dobry.Tetiva ich pri naraze stlaca o 4-5mm.

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Út 08.10.2019, 7:20

A nebyl by lepší doraz? Třeba takovýhle...
https://www.prekos.net/doraz-zadni-napr ... 9%c3%adbek

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Út 08.10.2019, 7:55

No,ten by bol :lol: !Nemusel by som ani telo kuse dovazovat olovom :lol: .A vydrzal by vecnost :smich:

Dfender
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dfender » Út 08.10.2019, 15:10

Díky.
Ten doraz by zdvojnásobil hmotnost kompletu :-D originál string stop má v průměru 17 mm ;-)
Sice krapet šašci, ale střílí jim to hezky.

zelenac
Staroffrouďák

Příspěvek od zelenac » Út 08.10.2019, 15:53

Maju silenty aj s priemerom 15,aj 20,ale videlo sa mi to malo.Nech to radsej naraza vecsou plochou tetivy.Video kuknem az v piatok doma.

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Út 08.10.2019, 16:37

ad dorazy: chlapi já chtěl pomoct, no soráč, ale tohle mi vyběhlo jako první, na osobák třeba bude lepší, nebo čtyřkolku. :D Šlo mi spíš o tvar a provedení.
ad střelci: to jsou ftáci, aneb kdo si hraje, nezlobí. :smich:

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Odpovědět