Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Cestování s pesanem směr východ

Jelikož je mezi námi spousta pejskařů, dávám zde možnost seberealizace :)

Autor tématu
Brian1986
nováček
Auto: Zatím Octavia I, ale něco vybírám :-)
Stav: Offline

Re: Cestování s pesanem směr východ

Příspěvek od Brian1986 » Stř 03.07.2019, 15:20

Alyss: díky za tip očkování proti tetanu už taky máme, přítelka občas chodí jezdit koně jedné kámošce na Bolkovu farmu a občas s ní jedem taky, takže to byla jedna z prvních věcí co jsme nechali naočkovat. Pak ještě pro sichr proti borelioze, protože máme za plotem les.

Alyss
Věčnej rejpal
Auto: zelený přízrak - tetrakolor
Místo/Bydliště: mmt. Brno

Příspěvek od Alyss » Ne 07.07.2019, 21:53

Nejni zač, ale tu borelku bych nechala být a radši psa dobře ošetřovala proti klíšťatům.
Nemusíš mi to věřit, neznáme se, ale slyšela jsem, že očkování proti borelióze není pro lidi proto, že po cca 10 letech života je schopné vyvolat nějaké nežádoucí reakce v organismu (očkování na encefalitidu je a funguje - u lidí). U psů se to tolik neřeší, přece jen desetiletý pes je starý pes, ale u lidí se to řešit musí. Navíc ona i u psů ta borelióza není až tak častá. Pozitivní reakce proti ní má asi každý druhý starší pes, ale to neznamená nic jiného než to, že se s ní někdy za svého života setkal a vytvořil si protilátky. Za pozitivní prokázání boreliózy se považoval pouze nález DNA Borrelie v postiženém kloubu. Na psovi totiž skvrnu nevidíš a že je mu špatně, ti taky neřekne. Ví o tom tady někdo víc???

Škoda krásy, kde rozumu není ...

hafest
Diskuzní Guru
Auto: M461

Příspěvek od hafest » Po 28.10.2019, 19:06

Mimochodem i když je to už pasé, ale možná to někomu ještě pomůže. Na www.pettravel.com by mělo být upřesnění podmínek včetně určitých špecifik.

hafest
Diskuzní Guru
Auto: M461

Příspěvek od hafest » Po 28.10.2019, 19:15

I když je to asi spíše instrukce pro us občany cestující do jiných zemí. Takže si nejsem úplně jistý, zda všechno platí i pro pejsky co sem přijedou z /nebo přes země, které nemají zvládnuté rabies a u kterých je vyžadováno sérologické vyšetření. Narazil jsem tam totiž na zmínku o tom, že mláďata do 3 měsíců nemusí mít očkování. Jenže to je samozřejmě blbost, bez očkování sem prostě nesmí-z těch zemí, které nejsou v EU. Ale já zas tak dobře anglicky neumím.... takže.

Odpovědět