Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

LC120 - Žeravé zadne brzdy

Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург
Věk: 100
Stav: Offline

Re: LC120 - Žeravé zadne brzdy

Příspěvek od Karlos » So 10.08.2019, 17:30

Na kilu se toho moc diagnostikovat nedá...to je ta stodvacitka o tolik zadrátovanější?

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Autor tématu
Tomis
nováček
Auto: Land Cruiser

Příspěvek od Tomis » Ne 11.08.2019, 0:26

To ani ne, diagnostiku vacsinou nepotrebujem k nicomu ale odvzdusnit ten elektronicky brzdovy valec nejde len tak, to bude urcite aj na 100vke.. A len maloktora diagnostika to dokaze..

Milion hocijakych tem co som hladal, su dve riesenia ktore som nasiel, ak nepomoze odvzdusnit tak bude v prdeli ta elektronicka srakora za vela tisic.. 🤦‍♂️Ten valec..

Alebo este zvykli robit taketo problemy hadice ktore viedli od karoserie na zadnu napravu, pri pruzeni su v pohybe,.. Tie ktore vedu priamo k brzdicom tie je podla mna zbytocne menit ak niesu nejak poskodene.. Tie sa nehybu.. Ale ja mam vymenu vsetkych za sebou takze mna sa to netyka, mozno Majer by to mohol zvazit ako moznost, ak nepomoze nic ine..

Joe66
Závislý diskutér

Příspěvek od Joe66 » Ne 11.08.2019, 3:03

Pomocou diagnostiky a odsavania mi robili brzdy na mercedese ked sa vsetko menilo a nezablendovala sa hlavna hadicka a zavzdusnila sa abs kocka. Ale ked som daval menit brzdy na 120 tak len sa dolievala brzdovka do nadrzky aby neklesla hladina na dno a naslapovalo sa na brzdu pri vypnutom motore a nebolo treba napajat na ziadnu diagnostiku ,ze az taka ,,zlozita elektraren,, ta toyka nie je :-)

Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург
Věk: 100

Příspěvek od Karlos » Ne 11.08.2019, 9:05

Vždy jsem takhle měnil brzdovku..to je snad normalni ne...

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Phulc
Picin
Auto: nissan patroll -hard top-Mitsubishi Pajero
Místo/Bydliště: LIBERECKO-Proseč nad Nisou
Věk: 49

Příspěvek od Phulc » Ne 11.08.2019, 17:05

Tomis napsal:
Ne 11.08.2019, 0:26
To ani ne, diagnostiku vacsinou nepotrebujem k nicomu ale odvzdusnit ten elektronicky brzdovy valec nejde len tak, to bude urcite aj na 100vke.. A len maloktora diagnostika to dokaze..

Milion hocijakych tem co som hladal, su dve riesenia ktore som nasiel, ak nepomoze odvzdusnit tak bude v prdeli ta elektronicka srakora za vela tisic.. 🤦‍♂️Ten valec..

Alebo este zvykli robit taketo problemy hadice ktore viedli od karoserie na zadnu napravu, pri pruzeni su v pohybe,.. Tie ktore vedu priamo k brzdicom tie je podla mna zbytocne menit ak niesu nejak poskodene.. Tie sa nehybu.. Ale ja mam vymenu vsetkych za sebou takze mna sa to netyka, mozno Majer by to mohol zvazit ako moznost, ak nepomoze nic ine..
Aby ses nedivil , zkus se zeptat WJ čkářů :lol: :idea:

Nissan Hlítka 160 3,3td - Zebra + Mišivbuši Panděro 3,2 td + Hlítka Y61 3,0td
Co Tě nezabije........to se vrátí .........a zkusí to znovu !

majer
Věčnej rejpal
Auto: Subaru Outback 2,5 - LPG, LC 120 D4D 127kW AT
Místo/Bydliště: severní morava
Věk: 42

Příspěvek od majer » Po 12.08.2019, 13:03

Koupit jiné auto, mrdka toyotova, odvzdušnění pomocí diagnostiky mělo za výsledek zaplacení další faktury a hovnu....

Autor tématu
Tomis
nováček

Příspěvek od Tomis » Pá 16.08.2019, 15:12

Nemate niekto čo to tu sledujete tiež 120 ročníky 2007-2009 čo by ste mali možnost skusit zadne brzdy, že ako su na tom s teplotou? Ja tam totiž nemam nikde chybu a aj tak to je velmi horúce.. Tak či to neni normalne nahodou.. Začínam uvažovať, že to je normalne ked to nesmrdi.. 🤔

Phulc
Picin

Příspěvek od Phulc » Pá 16.08.2019, 15:17

:roll: tak nebrzdi a budou studený ......

Autor tématu
Tomis
nováček

Příspěvek od Tomis » Pá 16.08.2019, 20:48

Fakt diky za radu.. 👌

Phulc
Picin

Příspěvek od Phulc » So 17.08.2019, 17:38

Tak jako , co chceš slyšet ? Občas mi tu někdo připadá jako hypochondr - určitě tomu něco je , ikdyž tomu nic neni , ale já na to přijdu , já vím nejlíp jak mi (potažmo autě ) je . :ramena: Nehledej problémy kde nejsou , nebo si kup koloběžku , co ti na to mám říct ? :ramena:
Když přijedeš domů : kouří se ti z brzd , smrděj ? Ne ? Rozjede se to i z velmi mírného kopce ? Když to zvedneš na hever , točí se ti volně kola ? ANO ? Tak na to nehrabej . V opačném případě raději navštiv servis nebo se poraď s někým kdo neztrácí vyplašenky všude kam přijde . :ramena: :indian:

lopan123
Staroffrouďák
Auto: Mitsubishi L300 4WD 2,5td
Místo/Bydliště: Hlinsko aneb daleko všude
Věk: 39

Příspěvek od lopan123 » So 17.08.2019, 18:34

Phulc napsal:Tak jako , co chceš slyšet ? Občas mi tu někdo připadá jako hypochondr - určitě tomu něco je , ikdyž tomu nic neni , ale já na to přijdu , já vím nejlíp jak mi (potažmo autě ) je . :ramena: Nehledej problémy kde nejsou , nebo si kup koloběžku , co ti na to mám říct ? :ramena:
Když přijedeš domů : kouří se ti z brzd , smrděj ? Ne ? Rozjede se to i z velmi mírného kopce ? Když to zvedneš na hever , točí se ti volně kola ? ANO ? Tak na to nehrabej . V opačném případě raději navštiv servis nebo se poraď s někým kdo neztrácí vyplašenky všude kam přijde . :ramena: :indian:
A pak najdeš náhrobek a na něm : Já vám to říkal :mrgreen:

Sent from my RG740A using Offroad Forum CZ mobile app

A musí to jít.
A kdyby ne, tak 604840492

Phulc
Picin

Příspěvek od Phulc » So 17.08.2019, 19:05

:smich: :smich: :pivo:

majer
Věčnej rejpal
Auto: Subaru Outback 2,5 - LPG, LC 120 D4D 127kW AT
Místo/Bydliště: severní morava
Věk: 42

Příspěvek od majer » So 17.08.2019, 23:17

Pane phulec, teď jsem najel X set km zadní disky zaprasene jako prase od desek, snazim se plachtit moc nebrzdit, když někde zastavím přední takřka studene, zadní horké jak cyp, prostě tam je někde chyba....

Autor tématu
Tomis
nováček

Příspěvek od Tomis » Ne 18.08.2019, 0:23

Phulc napsal:
So 17.08.2019, 17:38
Tak jako , co chceš slyšet ? Občas mi tu někdo připadá jako hypochondr - určitě tomu něco je , ikdyž tomu nic neni , ale já na to přijdu , já vím nejlíp jak mi (potažmo autě ) je . :ramena: Nehledej problémy kde nejsou , nebo si kup koloběžku , co ti na to mám říct ? :ramena:
Poraď sa s niekym, alebo navštiv servis.. Servisy som už navštívil a nikto nevie, tak pytam radu tu, medzi ludmi ktorý by s tým mohli mať nejaké skúsenosti. Zatiaľ som sa ako človek nevyučený v odbore bez skúsenosti s konkretnym autom nič moc nedozvedel.

Brzdy su stale nahovno, som na tom velmi podobne (ak nie tak isto) ako majer, tiež strmene a disky zaprasene jak sviňa.. Čo s tým robím hocičo, tak sú to len milimetrove kroky k lepšiemu,.. Tak sa pytam či to náhodou nerobí aj iným a dočkám sa len toho, aby som nebrzdil a podobne.. Hypochonder nehypochonder, mal som už x aut a žiadne taketo blbosti nerobilo, tak očakávam radu, alebo radsej nič ako blbu odpoveď.

Inak majer, v americkych skupinach mi niekto poradil, nech skusim original toyota platničky, vraj to bolo ok potom, ale už asi nenajdem to vlakno, pytal som sa na to snad všade.. Možno maju nejaku tvrdu zmes a nelepi to tak ako tieto aftermarket a taky jemny dotyk o kotuč im problem nerobi, fakt neviem..

Phulc
Picin

Příspěvek od Phulc » Ne 18.08.2019, 10:20

majer napsal:
So 17.08.2019, 23:17
Pane phulec, teď jsem najel X set km zadní disky zaprasene jako prase od desek, snazim se plachtit moc nebrzdit, když někde zastavím přední takřka studene, zadní horké jak cyp, prostě tam je někde chyba....
OK to už je ale jiná situace , tohle je vcelku konkrétní info . :pivo: Nu a když se nad tim zamyslíš tak je řešení na snadě . Omezovač . Ale nejdřív bych zkusil vyměnit ty hadičky jak jsem tu již jednou naťukl , byť vypadají gutt nemusí tomu stejně být uvnitř . Znovu napovídám " jeepkaři s WJéčky by mohli vyprávět . :wink: A navíc je to ta levnější varianta . :pivo:

Odpovědět