Držím všem palce. Komanche

Kyron 2.7Xdi - cvakání po zařazení "P"

I tahle značka svede v terénu leccos
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
wayd
nováček
Auto: SSang Yong Kyron 2.7 Xdi 4x4
Stav: Offline

Kyron 2.7Xdi - cvakání po zařazení "P"

Příspěvek od wayd » Stř 29.04.2020, 20:58

Zdravím, Už pár dní se potýkám s drobným problémem, pokud se o problém jedná..
Popis závady:
Při zastavení vozidla, zařazení "P" a puštění brzdového pedálu se zpod středového plastového panelu (vyloženě zpod řadičky) ozve jedna, nebo více periodických plastových cvaknutí (jako by něco rotujího o něco drnkalo)

Známý mi říkal, že se může jednat o bezpečnostní mechanizmus, který zabraňuje náhodnému přeřazení rychlosti bez zmáčknutého brzdového pedálu. Potřeboval bych vědět, zda se jedná o problém popřípadě jak to opravit ? Jelikož se jedná o (ASI) něco plastového bojím se co se stane až/ jestli se zlomí ? hádám dvě varianty: nepřeřadím z "P" nazařadím "P" obojí je docela průser.

Všem moc děkuji za radu.

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 50

Re: Kyron 2.7Xdi - cvakání po zařazení "P"

Příspěvek od Strelec » Čt 30.04.2020, 7:17

S něčím takovým jsem se nesetkal. Že by bylo něco plastovýho ve špajsce nebo rozvodovce, pochybuju. Zkus se zeptat u nás v klubu na https://cs.ssang-yong-club.com/ (jsem pod stejným nickem), nebo kam máš nejblíž, kdo opravuje SSY. Ono to bude chtít kouknout a vyzkoušet, než to popisovat. Odkud jsi?

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург
Věk: 101

Příspěvek od Karlos » Čt 30.04.2020, 9:08

proč nesundnáš kryt tunelu a nepodíváš se
pojistce se asi nechce se z trefit do díry...nevím, ale to asi bude lze vidět co se tam děje, tohle nebude mít se špajzkou nic společnýno
musíš ten mechanizmus slyšet když šlapeš na brzdu, jak zamyká odmyká šaltpáku cvak-cvak

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Autor tématu
wayd
nováček

Příspěvek od wayd » Čt 30.04.2020, 9:59

Strelec napsal:
Čt 30.04.2020, 7:17
S něčím takovým jsem se nesetkal. Že by bylo něco plastovýho ve špajsce nebo rozvodovce, pochybuju. Zkus se zeptat u nás v klubu na https://cs.ssang-yong-club.com/ (jsem pod stejným nickem), nebo kam máš nejblíž, kdo opravuje SSY. Ono to bude chtít kouknout a vyzkoušet, než to popisovat. Odkud jsi?
Předem díky za odpověď..
Na daném foru jsem se již ptal :) (zde).
A v okolí netuším kdo se v tom vrtá, bydlím kousek od Jihlavy.

Autor tématu
wayd
nováček

Příspěvek od wayd » Čt 30.04.2020, 10:02

Karlos napsal:
Čt 30.04.2020, 9:08
proč nesundnáš kryt tunelu a nepodíváš se
pojistce se asi nechce se z trefit do díry...nevím, ale to asi bude lze vidět co se tam děje, tohle nebude mít se špajzkou nic společnýno
musíš ten mechanizmus slyšet když šlapeš na brzdu, jak zamyká odmyká šaltpáku cvak-cvak
Díky za odpověď..
Na sundání středového krytu se chystám o víkendu. Prý to není zrovna prdel :D. Náhodou nějaký servisní manuál pro rozebírání auta není ?
Po sešlápnutí brzdy jde slyšet daný mechanizmus, zkoušel jsem chování i na passatovi.. Ovšem stejné cvaknutí, nebo cvakání jde bohužel slyšet po zastavení auta, hození P a zatažení ruční/ nožní brzdy..

Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург
Věk: 101

Příspěvek od Karlos » Čt 30.04.2020, 11:16

prohledej net
už to jistě někdo řešil

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Odpovědět